5 produktów, które masz w domu i które pomogą ci zredukować wagę

 

W każdej kuchni są produkty, które znacząco pomagają nam zrzucić nadmiar kilogramów. Warto podkreślić, że są to produkty w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia i spożywając je, nie wyrządzamy naszemu organizmowi żadnej krzywdy. Warto wdrożyć je do naszej codziennej diety i poprawić nie tylko procesy spalania nadmiaru tłuszczu, ale też po prostu – czuć się lepiej ze swoim ciałem.

 

Cynamon – stabilizator poziomu cukru

 

Nie jest wielką tajemnicą, że cukier jest uznawany za “cichego zabójcę”. Jego nadmiar w naszym organizmie może powodować bardzo wiele, najróżniejszych chorób. Ponadto, nadmiar cukru powoduje przyrost wagi. Warto jest zatem nad taką sytuacją zapanować, a cynamon, który przecież każdy z nas ma w swojej kuchni, jest doskonałym stabilizatorem poziomu cukru. Nie jest to jego jedyna zaleta. Cynamon – dodawany np. Do kawy lub herbaty – zmniejsza apetyt i zaspokaja potrzebę “na słodkie”. Stosując cynamon zamiast białego cukru, jesteśmy w stanie w znacznym stopniu poprawić stan naszego zdrowia i jednocześnie unikać niezdrowych, pustych kalorii.

 

Fasola – idealna na mały i większy głód

 

Posiłki, które spożywamy muszą być nie tylko zdrowe ale też musimy się nimi najeść. Nie oznacza to oczywiście, że aby poczuć sytość, musimy zjeść nie wiadomo jak dużą porcję danego dania. To wręcz niezdrowe. Fasola jest doskonałym składnikiem, który nie tylko bogaty jest białko i błonnik, ale też potęguje u nas uczucie sytości. Warto wspomnieć także o tym, że biała fasola ma bardzo małą ilość kalorii i praktycznie nie zawiera w sobie tłuszczów. Biała fasola ma też jeszcze jedną, bardzo ważną zaletę: Działa moczopędnie i rozkurczająco a dodatkowo, oczyszcza nasz organizm z wody, a co za tym idzie, dzięki niej tracimy na wadze.

Popcorn – mała przyjemność, która nie tuczy

 

Wiele mówi się o szkodliwości przekąsek – zarówno tych słodkich jak i słonych. Oczywiście jest w tym sporo racji – z reguły takie produkty zawierają w sobie bardzo duże ilości cukrów oraz tłuszczów, które odkładają się w naszym organizmie w postaci tkanki tłuszczowej. Z popcornem jest jednak nieco inaczej. Wiele zależy oczywiście od tego, w jaki sposób go przygotujemy. Popcorn, który przygotujemy w kuchence mikrofalowej, bez dodatku oleju czy innego tłuszczu, praktycznie nie spożywamy żadnych kalorii. Paradoksalnie, popcorn – przygotowany w powyżej opisany sposób – zawiera bardzo dużą ilość błonnika i…Jest wypełniony powietrzem! Tym samym, możemy śmiało pozwolić sobie na taką przekąskę do filmu lub serialu bez wyrzutów sumienia.

Zamiast chipsów, zjedz…Orzechy

 

Osoby na diecie, z reguły mają bardzo duży problem z “przekąskami”. Czym je zastąpić? Co będzie dla nas zdrowe i jednocześnie nie spowoduje tego, że przybierzemy na wadze? Takim produktem są z całą pewnością orzechy. Posiadają ogromną ilość białka i błonnika a także tłuszczów, ale tych, które są naszemu organizmowi bardzo potrzebne. Dzięki swojemu składowi, poprawiają one proces redukcji masy ciała oraz znacząco obniżają poziom cholesterolu we krwi. Fakt, że orzechy posiadają tyle właściwości prozdrowotnych, nie oznacza jednak, że możemy jeść je bez opamiętania. Zjedzenie całej, powiedzmy 400g paczki orzechów nie jest zdrowe dla naszego organizmu. Najlepiej, jeśli taką paczkę podzielimy sobie na porcje i będziemy przegryzać wtedy, kiedy będziemy mieć na to ochotę.

Papryczka chilli – dodawaj ją do potraw

 

Kapsaicyna – z pewnością nazwa tej substancji niewiele Wam powie. Prawdą jest to, że właśnie w kapsaicynę bogata jest papryczka chilli. Kapsaicyna nie ma żadnego zapachu, ale ma kluczowe znaczenie, szczególnie jeśli jesteśmy na etapie redukcji masy ciała: znacząco zmniejsza apetyt. W niewielkim stopniu przyspiesza też proces metabolizmu. Z reguły jest tak, że potrawy pikantne czy nawet ostre zjadamy w mniejszych porcjach a i tak czujemy się syci. To właśnie dzięki dodatkowi w postaci chilli.

 

Przedstawione powyżej produkty, z pewnością znajdą się w każdej kuchni, a nawet jeśli nie – są one bardzo łatwo dostępne w sklepach. Nie są to też produkty drogie. Warto jest rozważyć uzupełnienie o nie naszej codziennej diety i dzięki temu – w zdrowy i odpowiednio zbilansowany sposób, przyspieszyć proces redukcji masy ciała.

Regulamin

Smaczne Diety powstały z myślą o osobach, które chcą schudnąć i zacząć odżywiać się zdrowo. Pomogę Ci zmienić nawyki żywieniowe na stałe.

śledź mnie na bieżąco

E. smacznediety@interia.pl

G-614HQKTBGG